Strona główna » Oczyszczalnie biologiczne » Sedyment » Oczyszczalnia hybrydowa BIO 2000
 Przepompownia 250/190
Przepompownia 250/190
700.00zł

zobacz wszystkie
Zaproszenia urodzinowe
Koszty wysyłki
Regulamin
Kontakt
Mapa sklepu
Oczyszczalnia hybrydowa BIO 2000
 model: OB3K 2000
6457.50zł
 Oczyszczalnia hybrydowa BIO 2000
Kliknij aby powiększyć


Pojemność [l]: 2300
Długość [m]: 1,8
Szerokość [m]: 1,6
Wysokość [m]: 1,45
Waga [kg]: 90


ilość:
Oczyszczalnie BIO 2000 OB3K to małe hybrydowe oczyszczalnie działające w metodzie osadu czynnego i zatopionego złoża biologicznego, przeznaczone do oczyszczania ścieków bytowo gospodarczych z budynków mieszkalnych do 25 użytkowników. Oczyszczalnie specjalnie zaprojektowane z myślą o wygodzie montażu, użytkowania i eksploatacji. 

Budowa:

Korpus oczyszczalni wykonany jest z laminatu GRP zbrojonego o wysokiej wytrzymałości konstrukcyjnej . Zbiornik posiada cylindryczną konstrukcję samonośną. Oczyszczalnia jest gęstorzebrowana specjalnymi przetłoczeniami i nie wymaga żadnych obmurowań czy wzmocnień przy standardowym posadowieniu. Niewielka wysokośc zbiornika pozwala na łatwy montaż w płytkich wykopach . Ma to ogromne znaczenie przy wysokim poziomie wód gruntowych. Wokół osi podłużnej zbiornika znajduje się dodatkowo specjalny kołnierz umożliwiający kotwienie zbiornika przy wysokiej wodzie gruntowej.

Budowa oczyszczalni

Zbiornik oczyszczalni podzielony jest wewnętrznymi przegrodami na trzy główne komory:

1-osadnik wstępny,

2-komora napowietrzania ,

3-osadnik wtórny.

W komorze napowietrzania wydzielona jest dodatkowa komora ,w której znajduje się pakietowe złoże zanurzane. Złoże charakteryzuje się dużą powierzchnia czynną 150m2/m3 . Na dnie komory napowietrzania znajduje się drobnopęcheżykowy dyfuzor powietrzny. W osadniku wtórnym znajduje się pompa powietrzna ( mamutowa ) a na odpływie ścieków oczyszczonych znajduje się filtr szczelinowy. Oczyszczalnia wyposażona jest w trzy otwory rewizyjne. Gwarantują one dostęp do każdej z komór , możliwość ich wypompowania i oczyszczania znajdujących się tam elementów.. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia eksploatacji . W oczyszczalni jest możliwość wprowadzenia rury ssącej wozu asenizacyjnego do każdej z komór i wypompowania jej .Oprócz możliwości wypompowania nagromadzonych osadów z osadnika wstepnego i starej błony biologicznej z pod złoża pakietowego istnieje również dostęp do złoża pakietowego od góry. Daje to możliwość płukania złoża w przypadku dłuższej eksploatacji. Również istnieje możliwość wprowadzenia rury ssącej do osadnika wtórnego. Pod jedną z pokryw zbiornika ustawiona jest na podstawie energooszczedna dmuchawa membranowa z zaworami powietrznymi . Opcjonalnie dmuchawa wraz z zaworami może być instalowana w dodatkowej studzience poza zbiornikiem oczyszczalni. Pracą oczyszczalni steruje prosty analogowy wyłącznika czasowy montowany w budynku .

W oczyszczalni nie występują żadne skomplikowane elementy elektroniczne. Oczyszczalnia standardowo wyposażona jest w nadstawki z deklami montowanymi na uszczelki gumowe . Dekle posiadają zabezpieczenie przed łatwym dostępem.

Zasada działania:


Ścieki surowe z budynku lub podczyszczone z osadnika gnilnego dopływają do pierwszej komory oczyszczalni – osadnika wstępnego poprzez spowalniacz przepływu. W osadniku wstępnym dochodzi do mechanicznego oczyszczenia ścieków z większych ciał stałych. Ścieki przepływają do komory osadu czynnego gdzie poprzez powietrze zostają dobrze wymieszane i częściowo oczyszczone poprzez mikroorganizmom tworzące kłaczki osadu czynnego. W dalszej drodze ścieki przepływają przez kanaliki pakietowego złoża biologiczne na powierzchni którego bytują mikroorganizmy w formie wytworzonej błony biologicznej. Dochodzi tutaj do głównego biologicznego procesu oczyszczania przy udziale tlenu.

Ta hybrydowa metoda łącząca proces osadu czynnego oraz zanurzonego złoża biologicznego daje stabilne i wysokie efekty oczyszczania. Mieszanina oczyszczonych ścieków wraz z resztkami błony biologicznej i kłaczkami osadu czynnego przepływa do osadnika wtórnego gdzie zostaje oddzielony osad od klarownych ścieków. Częśc wydzielonego osadu wraz ze ściekami oczyszczonymi zostaje recyrkulowana do komory napowietrzania, a cześc odprowadzona do osadnika wstępnego jako osad nadmierny. Klarowne ścieki oczyszczone z osadnika wtórnego odpływają poprzez dodatkowy separator szczelinowy do rury odpływowej z przelewem pilastym i odprowadzane są poza oczyszczalnię.

 

BIO działanie

 

Zalety:
 • Na każdy rodzaj gruntu
 • Wysoki stopień oczyszczania
 • Stabilne efekty oczyszczania
 • Metoda hybrydowa- osad czynny + złoże biologiczne zanurzane
 • Zbiornik cylindryczny – łatwość posadowienia i wytrzymałość konstrukcji
 • Długie nadstawki w standardzie
 • Możliwość oczyszczania i wypompowywania wszystkich komór
 • Bezawaryjne sterowanie bez zbędnej elektroniki
 • Możliwość konfiguracji w zestawy DUAL osadnik gnilny + oczyszczalnia BIO
 • Łatwa i tania eksploatacja

 Oczyszczalnia hybrydowa BIO 2000
 Kliknij aby powiększyć
 Oczyszczalnia hybrydowa BIO 2000
 Kliknij aby powiększyć
 Oczyszczalnia hybrydowa BIO 2000
 Kliknij aby powiększyć
» Napisz recenzję tego produktu!
» Powiedz znajomemu
» Informuj mnie o aktualizacjach Oczyszczalnia hybrydowa BIO 2000
   Produkt 1 z 2 w kategorii Sedyment  
...jest pusty
E-mail

HasłoNowy klient?
Zapomniałeś hasła?
 Oczyszczalnia biologiczna VH 6
Oczyszczalnia biologiczna VH 6
7257.00zł
6273.00zł

więcej promocji