Strona główna » Oczyszczalnie roślinne » Oczyszczalnia roślinna
 Oczyszczalnia biologiczna Euromatic - ST6
Oczyszczalnia biologiczna Euromatic - ST6
8300.00zł

zobacz wszystkie
Zaproszenia urodzinowe
Koszty wysyłki
Regulamin
Kontakt
Mapa sklepu
Oczyszczalnia roślinna
 model: 6 osób
9999.00zł
 Oczyszczalnia roślinna
Kliknij aby powiększyć


Długość [m]: 4
Szerokość [m]: 4
Wysokość [m]: 1


ilość:
Oferujemy Państwu wykonanie naturalnej przydomowej oczyszczalni ścieków z oczkiem wodnym*

 1. Charakterystyka technologii.
 Podstawowa zasada oczyszczania w niniejszym systemie polega na wykorzystaniu ogromnej naturalnej siły tkwiącej w gruncie, zasiedlonym przez liczne organizmy glebowe (mikroorganizmy), przystosowane do rozkładu zanieczyszczeń zawartych w ściekach. Dlatego też zasadniczy proces oczyszczania odbywa się w filtrze roślinnym oraz w gruntowej warstwie filtracyjnej denitryfikacyjnego złoża korzeniowego. Za sam proces oczyszczania ścieków odpowiedzialne są przede wszystkim bakterie, które rozwijają się w gruncie, jednak w utrzymaniu odpowiednich warunków dla bakterii bardzo ważną rolę pełnią rośliny oraz drobne organizmy zwierzęce. Proces biologicznego oczyszczania ścieków wspierany jest procesami fizycznymi oraz chemicznymi zachodzącymi równocześnie w gruncie filtra roślinnego oraz złoża korzeniowego. Zastosowane rozwiązania techniczne i technologiczne sprawiają, iż stopień redukcji zanieczyszczeń w naszych oczyszczalniach jest znacznie większy, niż wymagają tego przepisy, jest to istotne ze względu na ochronę lokalnych wód gruntowych.

 Technologia oczyszczalni roślinno-stawowych opiera się o procesy mechaniczne i fizyczno-chemiczne, zachodzących w 4 elementach, z których składa się oczyszczalnia: Osadnik przepływowy, Przepompownia, Filtr roślinny, Złoże korzeniowe. 

 2. Opis techniczny do obiektów

 Osadnik i przepompownia

 Do mechaniczno-biologicznego podczyszczania ścieków surowych założono instalację osadnika z tworzyw sztucznych. Ścieki bytowe dopływają z budynku kanałem sanitarnym do osadnika, którego pojemność użytkowa musi być dostosowana do ilości mieszkańców. W osadniku ścieki ulegną mechanicznemu i częściowo biologicznemu podczyszczeniu, następnie przelewać się będą do pompowni ścieków.

 Filtr roślinny

 Filtr roślinny zaprojektowano w nasypie w celu uzyskania naturalnego przepływu ścieków oczyszczonych do denitryfikacyjnego złoża korzeniowego. Na początku należy uformować skarpy z ziemi. Dno wyłożyć folią. Następnie należy usypać pierwszą warstwę filtracyjną ze żwiru płukanego, następnie drugą warstwę z piasku a na koniec trzecią warstwę z kory. W korze należy zaszczepić florę bakteryjną. Na powierzchni kory rozłożyć system rozprowadzający. Następnie obsadzić filtr roślinami makrofitowymi.

 Złoże korzeniowe (oczko wodne)

 Złoże korzeniowe wykonać w wykopie. Skarpy należy obłożyć płytami ażurowymi. Denitryfikacyjne złoże korzeniowe należy obsadzić odpowiednim gatunkiem roślin makrofitowych, 

 * na podstawie Biura Opracowań Inżynieryjnych ECOVERDE.

 Oczyszczalnia roślinna
 Kliknij aby powiększyć
 Oczyszczalnia roślinna
 Kliknij aby powiększyć
 Oczyszczalnia roślinna
 Kliknij aby powiększyć
 Oczyszczalnia roślinna
 Kliknij aby powiększyć
 Oczyszczalnia roślinna
 Kliknij aby powiększyć
» Napisz recenzję tego produktu!
» Powiedz znajomemu
» Informuj mnie o aktualizacjach Oczyszczalnia roślinna
    Produkt 1 z 1 w kategorii Oczyszczalnie roślinne  
...jest pusty
E-mail

HasłoNowy klient?
Zapomniałeś hasła?
 Oczyszczalnia biologiczna VH 6
Oczyszczalnia biologiczna VH 6
7257.00zł
6273.00zł

więcej promocji