Strona główna » Oczyszczalnie z pakietami » Jednokomorowe » Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l + 6 pakietów
 Oczyszczalnia roślinna
Oczyszczalnia roślinna
9999.00zł

zobacz wszystkie
Zaproszenia urodzinowe
Koszty wysyłki
Regulamin
Kontakt
Mapa sklepu
Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l + 6 pakietów
 model: 6 pakietów
3075.00zł
 Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l + 6 pakietów
Kliknij aby powiększyć


Pojemność [l]: 2000
Długość [m]: 2,12
Szerokość [m]: 1,19
Wysokość [m]: 1,11
Waga [kg]: 80


ilość:
Mała Oczyszczalnia Ścieków jest urządzeniem, które oczyszcza ścieki pochodzące z budynków mieszkalnych z jednego lub kilku gospodarstw i pozwala na odprowadzenie ich w stanie oczyszczonym do gruntu.

Mała Oczyszczalnia Ścieków jest urządzeniem, które oczyszcza ścieki pochodzące z budynków mieszkalnych z jednego lub kilku gospodarstw i pozwala na odprowadzenie ich w stanie oczyszczonym do gruntu. Przydomowa oczyszczalnia ścieków składa się z osadnika gnilnego, studzienki rozdzielczej (regulującej dopływ nieczystości do drenażu), rur rozsączających i przewodów wentylacyjnych zakończonych napowietrzeniem.

Prawidłowo dobrane i dobrze wykonane oczyszczalnie są tanie i proste w obsłudze, a czas ich funkcjonowania może wynosić kilkadziesiąt lat. Obsługa takiego zbiornika przy standardowym użytkowaniu ogranicza się jedynie do wywożenia osadów raz na dwa lata i czyszczenia filtra z puzzolaną(raz na 6 miesięcy) . Zarówno zbiornik, jak i inne elementy wchodzące w skład oczyszczalni wykonane są z polietylenu o doskonałej twardości i odporności chemicznej, a niska waga osadników ułatwia ich transport i montaż. Zbiorniki umieszczane w gruncie nie wymagają izolacji cieplnej. Ich funkcjonowanie jest możliwe w różnych warunkach klimatycznych.

Jednym z najważniejszych parametrów jaki musimy ustalić przed zakupem i montażem oczyszczalni jest jej pojemność. Pojemność osadnika należy dobrać tak, aby gwarantował przetrzymanie ścieków, przez minimum trzy doby. Pojemność oblicza się, mnożąc liczbę użytkowników, przez 150 litrów (średnie, dobowe zużycie wody na jedną osobę). Pojemność osadnika dla czteroosobowej rodziny obliczymy w następujący sposób:

  • 4 (osoby) x 150 (litrów) x 3 (doby) = 1800 litrów
  • 6 (osób) x 150 (litrów) x 3 (doby) = 2700 litrów

Zasada działania

W pierwszym etapie oczyszczania ze ścieków usuwane są substancje nierozpuszczone w wodzie. Etap ten nazywany jest często podczyszczeniem ścieków. W osadniku gnilnym dochodzi do oddzielenia substancji lekkich takich jak oleje i tłuszcze (fl otacja) tworzących tzw. kożuch od substancji cięższych opadających na dno zbiornika (sedymentacja) i tworzących tam osad. Zatrzymane w osadniku gnilnym zanieczyszczenia organiczne rozkładane są wstępnie na drodze procesów fermentacji beztlenowej. Prawidłowo wykonany i eksploatowany osadnik pozwala na usunięcie do 65 % zawiesin i 40% zanieczyszczeń organicznych. Ścieki wstępnie podczyszczone przepływają przez filtr do dalszego oczyszczania w drenażu rozsączającym. Jest to drugi etap oczyszczania, zwanym również tlenowym doczyszczeniem ścieków. Jego celem jest usunięcie ze ścieków pozostałych rozpuszczonych w wodzie substancji organicznych. Na tym etapie wykorzystywany jest naturalny proces tlenowy, polegający na biochemicznym rozkładzie zanieczyszczeń. Do tego celu stosowane są głownie bakterie, dla których zawartość ścieków stanowi pokarm. Aby proces oczyszczania był skuteczny, musi trwać co najmniej trzy doby - stąd do prawidłowego funkcjonowania Małej Oczyszczalni Ścieków wymagana jest właściwa objętość zbiornika gnilnego. Przy doborze pojemności osadnika gnilnego należy przede wszystkim uwzględnić liczbę osób zamieszkujących gospodarstwo domowe, do którego przyłączana jest oczyszczalnia. Objętość zbiornika stanowią: ścieki przepływające przez osadnik (należy uwzględnić 3-dobowy okres przetrzymania), objętość gromadzącego się na dnie osadu, objętość kożucha tworzącego się na powierzchni.

Pakiety rozsączające W-BOX

Pakiety rozsączające wykonane wg normy DIN4261-1 i PN-EN12566-1 zastępują stosowany w tradycyjnych oczyszczalniach drenażowych żwir płukany. Pakiety zbudowane z folii PP o specjalnie rozwiniętej powierzchni (240m2/m3) i z krzyżowoprądowym przepływem, zapewniają 4÷5 krotnie większą powierzchnię do rozwoju błony biologicznej co powoduje intensywną absorpcję zanieczyszczeń organicznych i ich rozkład w wyniku zachodzących procesów fizycznych, biologicznych i chemicznych w stałe i gazowe produkty nieorganiczne oraz w masę komórkową.

Pakiety drenażowe posiadają wysoką wartość objętości efektywnej przyjmowanej wody Objętość 1 m3 pakietów ma wartość objętości efektywnej równą 950 l. Zapewnia to duże możliwości retencyjne, kompensujące wahania obciążenia hydraulicznego oczyszczalni.

Ponadto duża objętość wolna to duże ilości powietrza (tlenu) niezbędnego do przebiegu procesów biochemicznych.

Powyższe parametry skutkują najwyższą sprawnością układu doczyszczającego.

 Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l + 6 pakietów
 Kliknij aby powiększyć
 Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l + 6 pakietów
 Kliknij aby powiększyć
» Napisz recenzję tego produktu!
» Powiedz znajomemu
» Informuj mnie o aktualizacjach Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l + 6 pakietów
    Produkt 1 z 2 w kategorii Jednokomorowe  
...jest pusty
E-mail

HasłoNowy klient?
Zapomniałeś hasła?
 Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l
Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l
2460.00zł
2214.00zł

więcej promocji