Nasza oferta

Dla gospodarstw, umiejscowionych na terenach, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji, często jedynym sposobem na odprowadzanie ścieków jest zbiornik bezodpływowy, czyli szambo.

W ofercie naszej znajdą Państwo zbiorniki o pojemności:

  • 1,5 m3;  2,5 m3;  3,5 m3,  4,5 m3;  5,5 m3;  6,8 m3;  9 m3

Przedstawię teraz kilka cech wyróżniających nasze zbiorniki szambowe:

Szczelność. Ścieki znajdujące się w zbiorniku bezodpływowym nie mogą przedostawać się ani do gruntu ani wód gruntowych. Z tego też powodu szamba muszą być bardzo szczelne. Te, proponowane przez nas wykonane są z wysokogatunkowego tworzywa, dlatego możesz być o to spokojny. Decydując się na nasze szamba nie potrzebujesz dodatkowego uszczelnienia na miejscu montażu.

Lekkość. Nasze szamba przydomowe wykonane są z żywicy poliestrowej zbrojonej włóknem szklanym, tak zwanej laminaty. Ich zaletą jest niewielki ciężar - szczególnie w porównaniu do zbiorników betonowych. W zależności od pojemności, ważą one mniej więcej 80 kg (2 m3). Są bardzo łatwe w transporcie i montażu, dlatego mogą one zostać umiejscowione nawet tam, gdzie nie dotrze samochód ciężarowy, ani dźwig.

Trwałość i odporność. Nasze tworzywo jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na korozję chemiczną, dlatego zbiorniki nie korodują i nie wchodzą w reakcję z otoczeniem. Nasze szamba ekologiczne nie wymagają żadnej konserwacji, a czas ich eksploatacji w przybliżeniu wynosi kilkadziesiąt lat, ale nie jest bliżej znany.



Nasze szamba ekologiczne z tworzywa mają jeszcze jeden atut. Gdy przestają być potrzebne , bo do działki zostanie doprowadzona kanalizacja, nie muszą być one wyrzucane.

Co można zrobić z niepotrzebnym już zbiornikiem:

  • odstąpić innemu użytkownikowi
  • zbierać w nich deszczówkę (po oczyszczeniu zbiornika)
  • wykorzystać jako osadnik w przydomowej oczyszczalniścieków

Zrób to sam.

Zbiorniki z tworzywa można zamontować samodzielnie. Przy zakupie dołączamy instrukcję montażu.

Montaż szamba:

  1. Głębokość montażu zbiornika licząc od powierzchni ziemi do osi króćca doprowadzającego ścieki nie może być większa niż 120 cm. Zbiorniki wymagające głębszego posadowienia (ponad standardowe o zwiększonej wytrzymałości) ich wykonanie należy uzgadniać z producentem.
  2. Głębokość wykopu powinna wynikać ze spadku instalacji doprowadzających ścieki.
  3. Wykop pod zbiornik musi być na tyle większy, żeby umożliwić dostęp do ścianek dolnej połowy zbiornika podczas jego zakopywania.
  4. Wykop pod zbiornik powinien być wolny od kamieni, cegieł, gruzu lub innych przedmiotów mogących spowodować uszkodzenia mechaniczne zbiornika.
  5. Obsypywanie zbiorników gruzem, bryłami, ziemią z kamieniami może doprowadzić do lokalnych uszkodzeń płaszcza zbiornika, za co producent nie ponosi odpowiedzialności.
  6. Na dnie wykopu należy wykonać podsypkę z piasku o grubości nie mniejszej niż 20 cm.
  7. Po umieszczeniu zbiornika w tak przygotowanym wykopie należy ustawić króciec wlotowy na odpowiednim poziomie, co umożliwi właściwe podłączenie.
  8. Przed obsypaniem piaskiem należy uzupełnić zbiorniki wodą i obsypywać równomiernie ze wszystkich stron warstwą piasku o grubości min. 20cm. W przypadku posadowienia zbiorników w gruncie piaszczystym i braku dodatkowych obciążeń terenu, zbiorniki są wystarczająco mocne by przenosić parcie gruntu i wody gruntowej.
  9. Podłączyć instalację ściekową.
  10. Zasypać wykop do poziomu gruntu.

P.P.H.U. MARECO, Ulasek 36a, 07-203 Somianka, pow. wyszkowski, tel. +48 507 823 352

Ulasek 36a, 07-203 Somianka, pow. wyszkowski